צור קשר
 לגג ולמרפסת הגדולה   למרפסת הקטנה והבינונית   לדירת הגן ולחניון   עיצוב המרפסת   קירות ירוקים    גגות ירוקים   מוצרים משלימים 
 
דף הבית
אודות החברה
גלריה
טכנולוגיה
יתרונות
שאלות נפוצות
כתבות וקישורים
אדריכלים
גננים
לקוחות
צור קשר
 
הסבר על גגות ירוקים ברדיו
מהו גג ירוק ומה תועלותיו? הסברים, שירים וראיון עם אגרונום בני נול ברדיו הגליל העליון

הגינה שלנו בבניין ודיור!
דירה מקסימה בתל אביב, בעיצוב סורנה כפיר, בכתבה בבניין ודיור

מאמר בנושא קירות ירוקים
על האתגרים הגנניים העיקריים בגידול אנכי, באתר של גן ונוף.

מפרט טכני
 
המפרט הטכני של תשתיות ZinCo מתעדכן אחת לכמה זמן, לכן מומלץ לקבלו בדואר, יחד עם פרטים לאוטוקאד.
פרטים עיקריים ניתן למצוא בSAF.
לדפי יצרן של ZinCo באנגלית.
עדכון מיוני 2013: לחלק ממערכות התשתיות של ZinCo ישנו אישור ETA-13/0668 למערכות לגגות ירוקים ("Kits for Green Roofs"). מידע נוסף באנגלית.
 
 
 
רב נוי מייבאת לפי דרישה את כל המערכות של ZinCo.
שתי המערכות "על המדף" כוללות ארבע יריעות: מערכת א' היא המערכת הבסיסית, ומערכת ב' מאושרת ETA וכוללת מחוסם שורשים שעומד בדרישות ה-FLL. 
את אלמנט הניקוז ניתן להתאים לפי שיפוע/ מרחק מנקודת הניקוז, לפי כמות אגירת מים ולפי צורך בעמידה בעומסים. להדגמה של יישום המערכת, כאן.
 

מערכת 'התשתית החכמה' של ZinCo: מערכת א'

ארבעת האלמנטים במערכת 'התשתית החכמה' בתאימות ביניהם בהתאם לדרישות הFLL הגרמני, בכדי למנוע ריאקציה ולקבלת אחריות יצרן. לאישור שווה ערך יש לספק דפי יצרן.

א.      יריעת הגנה מונעת חדירת שורשים WSF-40.  יריעה עשויה מפוליאתילן מיוחד, עמידה לקרינת UV, מותאמת כימית לאיטום הביטומני. עובייה – 0.4 מ"מ, משקלה 330 גר'/מ"ר, והיא מסוגלת לעמוד בעומס של 20 ניוטון/מ"ר לפחות. התקנה מעל שכבת האיטום על פי הוראות היצרן, בחפיפה של 1.5 מטר (בד"כ לא נדרש כי מגיע בגלילים ברוחב 8 מטר).

ב.      מרבד אוגר רטיבות/ יריעת הגנה SSM-45.  עובי היריעה 5 מ"מ ומשקלה 470 גרם/מ"ר. מסוגלת לעמוד בעומס של 2400 ניוטון/מ"ר. היריעה אוגרת מים בכמות של 5 ליטר/מ"ר. מיוצרת על פי תקן הבניה הגרמני DIN 18195 ומותאמת כימית לאיטום הביטומני. הנחת היריעה בחפיפה של 10 ס"מ.

ג.        אלמנט ניקוז פלורדריין FD-25.  אלמנט המיוצר מפוליאתילן ממוחזר.  גובה הלוחות 25 מ"מ, משקלם 1.7 ק"ג/מ"ר והם עמידים לעומס של 270 ק"נ/מ"ר.  קצב סילוק המים מגג בשיפוע של 2% הנו 0.85 ליטר/מ'/שניה. האלמנט מיוצר על פי תקן הבניה הגרמני DIN 4095.  האלמנט אוגר מים בשקעי אחסון עליונים בכמות של 3 ליטר/מ"ר ומאפשר ניקוז רב-כיווני בצד התחתון.  הוא מנוקב בצידו העליון באופן שמאפשר אוורור ואידוי מרבי של המערכת, וקיים מרווח אוויר חופשי של 1.2 ס"מ בין פני המים האגורים בשקעים לבין בד הסינון ומצע הגידול שמעליו.  הלוחות מונחים זה לצד זה בצמידות.

ד.      בד סינון SF.  יריעה המיוצרת מפוליפרופילן מחוזק, בלתי נרקב.  עוביה 0.6 מ"מ, משקלה 100 גרם/מ"ר והיא עמידה לעומס של 7000 ניוטון/מ"ר.  קצב מעבר מים אנכי הנו 70 ליטר/מ'/שניה.  את הבד מניחים בחפיפה של 20 ס"מ.

 
מערכת 'התשתית החכמה' של ZinCo ב': מערכת בעלת אישור ETA-13/0668

ארבעת האלמנטים במערכת 'התשתית החכמה' בתאימות כימית ביניהם בהתאם לדרישות הFLL הגרמני, בכדי למנוע ריאקציה ולקבלת אחריות יצרן. לאישור שווה ערך יש לספק דפי יצרן. המערכת בעלת אישור ETA-13/0668 למערכות לגגות ירוקים ("Kits for Green Roofs").

         א.         יריעת הגנה מונעת חדירת שורשים WSB-100.  יריעה עשויה מפוליאוליפין (FPO) גמיש, עמידה לקרינת UV, מותאמת כימית לאיטום הביטומני, עובייה 1.1 מ"מ, משקלה 1.13 ק"ג/מ"ר. היריעה עומדת בתקן האירופאי EN13948 ובמבחן ה-FLL.  התקנה מעל שכבת האיטום על פי הוראות היצרן, על ידי הצמדת יריעות באוויר חם וחיבור לקיר עם פרופילים.

         ב.         מרבד אוגר רטיבות/ יריעת הגנה ISM-50.  עובי היריעה 6 מ"מ ומשקלה 850 גרם/מ"ר. היא אוגרת מים בכמות של 4 ליטר/מ"ר. היריעה מיוצרת על פי תקן הבניה הגרמני DIN 18195 ומותאמת כימית לאיטום הביטומני.  הנחת היריעה בחפיפה של 10 ס"מ;  או: מרבד אוגר רטיבות/ יריעת הגנה SSM-45.  עובי היריעה 5 מ"מ ומשקלה 470 גרם/מ"ר. מסוגלת לעמוד בעומס של 2400 ניוטון/מ"ר. היריעה אוגרת מים בכמות של 5 ליטר/מ"ר. מיוצרת על פי תקן הבניה הגרמני DIN 18195 ומותאמת כימית לאיטום הביטומני. הנחת היריעה בחפיפה של 10 ס"מ.

          ג.       אלמנט ניקוז פלורדריין FD-25.  אלמנט המיוצר מפוליאתילן ממוחזר.  גובה הלוחות 25 מ"מ, משקלם 1.7 ק"ג/מ"ר והם עמידים לעומס של 270 ק"נ/מ"ר.  קצב סילוק המים מגג בשיפוע של 2% הנו 0.85 ליטר/מ'/שניה. האלמנט מיוצר על פי תקן הבניה הגרמני DIN 4095.  האלמנט אוגר מים בשקעי אחסון עליונים בכמות של 3 ליטר/מ"ר ומאפשר ניקוז רב-כיווני בצד התחתון.  הוא מנוקב בצידו העליון באופן שמאפשר אוורור ואידוי מרבי של המערכת, וקיים מרווח אוויר חופשי של 1.2 ס"מ בין פני המים האגורים בשקעים לבין בד הסינון ומצע הגידול שמעליו.  הלוחות מונחים זה לצד זה בצמידות.

         ד.     בד סינון SF.  יריעה המיוצרת מפוליפרופילן מחוזק, בלתי נרקב.  עוביה 0.6 מ"מ, משקלה 100 גרם/מ"ר והיא עמידה לעומס של 7000 ניוטון/מ"ר.  קצב מעבר מים אנכי הנו 70 ליטר/מ'/שניה.  את הבד מניחים בחפיפה של 20 ס"מ.

 
את אלמנט ניקוז FD-25 ניתן להחליף באלמנטים הבאים:

 

ב.2. אלמנט ניקוז FD40 (מתאים לאישור ETA-13/0668)

מיוצר מפוליאתילן ממוחזר. גובה הלוחות 40 מ"מ, משקלם 2.2 ק"ג/מ"ר והם עמידים לעומס של 170 ק"נ/מ"ר. קצב סילוק המים מגג בשיפוע של 2% הנו 2.1 ליטר/מ'/שניה. האלמנט אוגר מים בשקעי אחסון עליונים (לטובת הצמחים) בכמות של 6 ליטר/מ"ר ומאפשר ניקוז רב-כיווני עם רווח פנוי בגובה של לפחות 20 מ"מ גם מתחת וגם מעל ליריעת הניקוז (חייב להתקיים מעבר מים חופשי גם מתחת ליריעת הניקוז וגם מעליה, ברווח שבין מצע הגידול לבין מפלס המים האגורים בכוסיות האגירה).. האלמנט מנוקב בצידו העליון באופן שמאפשר אוורור ואידוי מרבי של המערכת. קיים מרווח אוויר חופשי בין פני המים האגורים בשקעים לבין בד הסינון ומצע הגידול שמעליו. הלוחות מונחים זה לצד זה בצמידות.

 

ב.3. אלמנט ניקוז FD60

מיוצר מאקרילוניטריל בוטידאן סטירן (ABS) ממוחזר. גובה הלוחות 60 מ"מ, משקלם 2.3 ק"ג/מ"ר והם עמידים לעומס של 19 ק"נ/מ"ר. קצב סילוק המים מגג בשיפוע של 2% הנו 2 ליטר/מ'/שניה. האלמנט אוגר מים בשקעי אחסון עליונים בכמות של 10 ליטר/מ"ר ומאפשר ניקוז רב-כיווני עם רווח פנוי בגובה של לפחות 30 מ"מ גם מתחת וגם מעל ליריעת הניקוז (חייב להתקיים מעבר מים חופשי גם מתחת ליריעת הניקוז וגם מעליה, ברווח שבין מצע הגידול לבין מפלס המים האגורים בכוסיות האגירה). האלמנט מנוקב בצידו העליון באופן שמאפשר אוורור ואידוי מרבי של המערכת. קיים מרווח אוויר חופשי בין פני המים האגורים בשקעים לבין בד הסינון ומצע הגידול שמעליו. הלוחות מונחים זה לצד זה בצמידות.

 

 
© רב נוי חברה לטיפול ואחזקת גנים בע"מ
office@rov-noy.co.il 08-8591112
ת.ד. 31 ,מושב קדרון 70795
בניית אתרים ויביט
גינות גג | גינה במרפסת | עיצוב גג | איטום גגות |גגות ירוקים | גינת מרפסת | עיצוב מרפסת | איטום גג | גג ירוק 
קיר ירוק בתל אביב | קיר ירוק בזכרון יעקב | גג ירוק בבית ספר | גגות ירוקים בירושלים | תקצירים מכנס גגות ירוקים
גג ירוק מעל מפעל | גג חי | גג חום | גינון אנכי | חסכון במים בגינת גג | בידוד תרמי למבנה | בידוד אקוסטי למבנה  חזית חמישית בניה ירוקה להפחתת זיהום | עציצים למרפסת | תשתיות לגינון
גינת גג | גינה במרפסת קטנה
גינות גג ומרפסות